نرم افزار تشخیص و تعمیر پیکسل سوخته تبلت و موبایل

پیکسل مهمترین و کوچکترین بخش در صفحه نمایش گوشی های همراه است و هر پیکسل دارای نور، طول موج و دمای رنگ مشخصی نیز هست. احتمالا تجربه دیدن نقاط سیاه رنگ و یا رنگ های ترکیب شده در صفحه گوشی ها را نیز تجربه کرده باشید که نشان دهنده، سوختن پیکسل صفحه نمایش است. در ادامه قصد داریم به بررسی نحوه تعمیر پیکسل سوخته ال سی دی گوشی اندروید و آیفون بپردازیم.

استفاده از نرم افزار ترمیم پیکسل سوخته یا مرده، راه حل مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی

در صورتی که صفحه نمایش گوشی اپل، سامسونگ، ال جی و یا دیگر برند ها دچار مشکل شده است، پیش از آنکه تصمیم به تعویض یا تعمیر صفحه نمایش گوشی بگیرید بهتر است ابتدا به بررسی اولیه بپردازید. امروزه نرم افزار های بسیاری وجود دارند که می توانید با استفاده از آنها به آزمون رنگ پرداخته و مشکل را در وهله اول خودتان بررسی کنید. نرم افزارهایی که با استفاده از آن می توانید به بررسی پیکسل های معیوب بپردازید در ادامه معرفی می شوند.

در صورتی که صفحه نمایش گوشی اپل، سامسونگ، ال جی ، ایسوس و یا دیگر برند ها دچار مشکل شده است، پیش از آنکه تصمیم به تعویض یا تعمیر صفحه نمایش گوشی بگیرید بهتر است ابتدا به بررسی اولیه بپردازید. امروزه نرم افزار های بسیاری وجود دارند که می توانید با استفاده از آنها به آزمون رنگ پرداخته و مشکل را در وهله اول خودتان بررسی کنید. نرم افزارهایی که با استفاده از آن می توانید به بررسی پیکسل های معیوب بپردازید در ادامه معرفی می شوند.

 

برنامه LCD2، بهترین نرم افزار تعمیر پیکسل سوخته صفحه نمایش گوشی

نرم افزار LCD2 یک ابزار آنلاین برای بررسی پیکسل های گوشی است و با استفاده از آن می توانید طیف های رنگ را بررسی و تعمیر صفحه نمایش گوشی را انجام دهید. در صورتی که پیکسل های صفحه نمایش گوشی به اصطلاح گیر کرده باشند، می توانید با استفاده از نرم افزار تعمیر پیکسل سوخته گوشی، مشکل را رفع کنید.

استفاده از ابزار IsMyLcdOk برای تست سلامت نمایشگر گوشی

این نرم افزار که قابلیت استفاده به صورت پرتابل برروی ویندوز را دارد، امکان بررسی سلامت صفحه نمایش انواع گوشی های اپل، سامسونگ و دیگر برند های معروف گوشی را در اختیار شما قرار می دهد.

برنامه Pixel Fix، بهترین نرم افزار تعمیر پیکسل سوخته آیفون

در صورتی که سیستم عامل مک استفاده می کنید و تصمیم به بررسی سلامت نمایشگر گوشی هوشمند خود دارید، می توانید از نرم افزار Pixel Fix استفاده کنید. این برنامه همانطور که انتظار می رود برای گوشی های اپل گزینه مناسبی است.

تاچ و ال سی دی تبلت

تاچ و ال سی دی موبایل

برای تست سلامت گوشی های اندروید از Dead Pixels Test and Fix استفاده کنید

نرم افزار Dead Pixels Test and Fix که با استفاده از نام مستعار DPTF نیز شناخته می شود یک روش سریع و آسان برای تعیین و یا تعمیر پیکسل های مرده است. نرم افزاری کاملا رایگان که کاربری ساده ای دارد و همانند دیگر نرم افزارهای معرفی شده در تعیین پیکسل های معیوب یا سوخته صفحه نمایش گوشی به شما کمک می کند.

PixelHealer، نرم افزار تعمیر پیکسل صفحه نمایش کامپیوتر

یکی دیگر از نرم افزارهای کاربردی برای درست کردن صفحه نمایش معیوب برای کاربران ویندوز PixelHealer است. این برنامه نیز با ایجاد تحریک و شوک لازم به کمک شما می آید و شاید صرف هزینه های گزاف تعمیر را از روی دست شما بردارد.

با این توضیحات می توانیم به بررسی سوال بعدی برویم که برای تعمیر پیکسل معیوب چه باید کرد؟

تعمیر پیکسل سوخته صفحه نمایش بدون مراجعه به تعمیرگاه

در صورتی که مشکل صفحه نمایش گوشی شما خیلی حاد نباشد، یکی از بهترین راه های رفع مشکل خرابی صفحه نمایشی که موقتا خاموش شده است ایجاد تحریک است. برای تحریک کردن گوشی می توانید از دو رویکرد مختلف استفاده کنید.

  • با استفاده از نرم افزار یا ابزار مناسب سیگنال هایی که به سرعت درحال تغییر هستند را به پیکسل هدایت کنید.
  • منطقه معیوب را با استفاده از دست و فشار کم لمس کرده و حالت ماساژ دادن را به وجود بیاورید.

در صورتی که آسیب دیدگی صفحه نمیاش گوشی شما خیلی حاد نباشد با استفاده از روش های گفته شده و نرم افزارهایی که معرفی کردیم، می توانید بدون تعویض کامل صفحه نمایش آسیب دیدگی را برطرف کنید.

ارسال دیدگاه